Kolejny przystanek Światowych Dni Młodzieży za nami!

22 kwietnia w parafii bł. Honorata o godzinie 19.00 rzesza młodych ludzi przybyła do Kościoła na spotkanie DeoProfil przygotowujące do ŚDM. Rozpoczął Ks. Leszek Mućka – koordynator ŚDM rejonu Biała, który uśmiechem i słowem wstępu ustąpił miejsca chórowi „ŚDM – band”, który sprawił, że na znane wszystkim brzmienia hymnu „Błogosławieni Miłosierni”, cały Kościół powstał z miejsc. Tuż po tym wszyscy klęknęli, aby wspólnie wielbiąc Pana Boga odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie głos zabrał proboszcz tutejszej parafii ks. kan. Janusz Onufryjuk, który powitał wszystkich zgromadzonych oraz zachęcił do chwili zadumy nad własnym życiem. Jak na każdym przystanku Biała mogliśmy również usłyszeć liderów ŚDM na czele z Cezarym Kirczukiem i Sarą Korżyńską, którzy przedstawili zebranym najświeższe newsy ŚDM.

Nie zabrakło także pantomimy, która swoją nowoczesnością ukazała wpływ grzechu na człowieka oraz nie jednemu dała wiele do myślenia. W czasie przystanku ŚDM mogliśmy wysłuchać specjalnego gościa z Siedlec – Ks. Tomasza Kosteckiego, który w swojej konferencji, przedstawił nam skutki i wpływ grzechu na nasze życie, a także pokazał, że Bóg nie jest nudny. Następnie nastąpiła część główna spotkania, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której obecni mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Słowa Księdza, młodzieży i przeplatające się pieśni chóru zmiękczyło nie jedno serce. Na koniec ponownie powstaliśmy, aby zaśpiewać hymn ŚDM, który tym razem premierowo był wykonany w kilku językach. Wychodząc z Kościoła każdy otrzymał ulotkę z lipcowym programem naszego rejonu i ideą ŚDM. Ku zdziwieniu obecnych, przed świątynią zaprezentował się KSM działający przy parafii Chrystusa Miłosiernego, który zatańczył flashmob. Młodzież z radością w sercu, nakarmiła duszę, a następnie ciało. Na każdego czekały słodkie bułeczki i gorąca herbata.

Do Światowych Dni Młodzieży już niecałe 100 dni, ale mamy jeszcze dwie okazje, żeby uczestniczyć w przygotowaniach do tych wydarzeń. Już 20 maja w parafii pw. Michała Archanioła kolejne przedostatnie DeoProfil, na które mamy nadzieję przybędzie jeszcze więcej młodych. Koniecznie musicie być razem z nami!

Zobacz fotorelację ze spotkania: