Koncert Jubileuszowy z okazji 200-lecia diecezji siedleckiej

Wielkimi krokami zbliża się jubileusz 200-lecia naszej diecezji. Centralne uroczystości z udziałem całego Episkopatu Polski rozpoczną się w Janowie Podlaskim 7 czerwca.

Uroczystej Mszy św. o godz. 17.00  przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce arcybiskup Salvatore Pennacchio, homilię wygłosi arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki,  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

W czasie Mszy św. będzie miał miejsce historyczny akt podniesienia kolegiaty Janowskiej do godności bazyliki mniejszej. Podczas tej wyjątkowej Liturgii będzie śpiewał bialski chór Schola Cantorum Misericordis Christi pod dyrekcją pana dr. Piotra Karwowskiego.

– 10 czerwca 2018 o godz. 18.00 zapraszamy na wyjątkowy KONCERT JUBILEUSZOWY do Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej. Chór Schola Cantorum Misericordis Christi pod dyrekcją pana dr. Piotra Karwowskiego i akompaniamencie organowym Piotra Arseniuka i Pawła Czyżewskiego wykona utwory związane z historią Diecezji Siedleckiej. W programie koncertu m.in. usłyszymy wybitne dzieła wielkich kompozytorów takich jak Mozart czy Haydn, jak również będzie miała miejsce światowa premiera Hymnu ku czci św. Jozafata Kuncewicza – patrona diecezji siedleckiej i Białej Podlaskiej, napisanego przez prof. Sławomira Czarneckiego.