Nasi parafianie z świątecznymi pierniczkami

Tak jak rok temu Parafialny Zespół Caritas przy parafii Chrystusa Miłosiernego zorganizował akcję pt. „Podziel się świątecznym pierniczkiem”.

Czas oczekiwania na Narodzenie Jezusa jest dobrą okazją do tego aby spędzić go z bliskimi. Dlatego dzieci, które mogły wykonać i upiec wspólnie z rodzicami w domu pierniczki skorzystały z tego z wielką radością.

W czasie rekolekcji adwentowych dzieci przynosiły swoje pierniczki i składały je w darze do kosza ustawionego na ołtarzu.

W dniu 14 grudnia o godz. 16.30 na plebanii odbyły się warsztaty dekorowania pierniczków pt. „Dzieci dzieciom”. Na warsztaty zostały zaproszone wszystkie dzieci z parafii, a poprowadziły je wolontariuszki z PZC z pomocą młodzieży z KSMu i rodziców. Frekwencja była wzorowa, wszystkie miejsca były zajęte, a dzieci uśmiechnięte. Pomysłów na zdobienie pierniczków nie brakowało. Na koniec dzieci otrzymały od księdza proboszcza słodkie niespodzianki i zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Wykonane na warsztatach pierniczki zostały włączone w akcję „Podziel się świątecznym pierniczkiem”.

Zdjęcia z przebiegu warsztatów zamieszczono na stronie Parafialnego Zespołu Caritas. Aby je obejrzeć, należy kliknąć w czerwoną zakładkę z symbolem CARITASU na stronie głównej.

Sprzedaż pierniczków odbyła się w niedzielę 17 grudnia po każdej Mszy św. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci z rodzin potrzebujących parafii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które przyniosły pierniczki do kościoła i tym, które brały udział w warsztatach, a także ich rodzicom za wspólną pracę i poświęcony czas. Dziękujemy również wszystkim parafianom za złożoną ofiarę i wolontariuszom, którzy sprzedawali pierniczki i poprowadzili warsztaty.