XXIV niedziela okresu zwykłego

1. We wtorek Święto Św. Stanisława Kostki zapraszamy dzieci i młodzież a w szczególności uczniów klas pierwszych ze swoimi tornistrami iż będzie poświęcenie tornistrów. Młodzież- kandydatów do bierzmowania, wspólnoty i ruchy młodzieżowe, rodziców nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 18.00.
  2. W piątek o 15.00 GODZINA MIŁOSIERDZIA. Adorację od 16.00 – 17.00 prowadzi Legion Maryi.
  3. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dzieci do I Komunii św. i ich rodziców.
  4. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Policja i Strażacy będą rozdawać osobom starszym opaski odblaskowe. Jest to Ogólnopolska Akcja Społeczna ” Świeć Życiem” Nawet w terenie zabudowanym w miejscach zacienionych jest bardzo niebezpiecznie. Te opaski odblaskowe możemy nosić na rękawie, zawiesić na rowerze po to abyśmy byli widoczni z daleka.
  5. Serdecznie zapraszamy parafian do wzięcia udziału w akcji Caritas „Kromka Chleba dla sąsiada”; jej celem jest pomoc osobom, które cierpią z powodu niedostatku, starsze, samotne, schorowane i opuszczone. Chodzi o zainteresowanie losem sąsiada o którym niewiele wiemy.
  6. W ramach akcji w piątek od godz. 15.00 i w sobotę wolontariusze przeprowadzą zbiórkę żywności w Biedronce przy kościele, a z zebranej żywności paczki otrzymają najbardziej potrzebujący z naszej parafii.
  7. W następną niedzielę 23 września na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy się modlić w intencji potrzebujących z naszej parafii.
  8. Wszystkich wolontariuszy, członków wspólnot, młodzież, darczyńców i chętnych, którzy chcą czynnie włączyć się w akcję, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii.
  9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Rybnej za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę 100 zl. Msza św. będzie w poniedziałek o godz. 18.00.
  10. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców ul. Kąpielowej i Piaskowej – domy prywatne.
  11. Dzisiaj nasz chór będzie koncertował w Łukowie na zakończenie VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
  12. Dnia 6 października w Warszawie spotkanie „Stadion Młodych”. Organizuje wyjazd Domowy Kościół. Koszt 50 zł. (przejazd, bilet, ubezpieczenie) Zapisy młodzieży i wszystkich chętnych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w tym tygodniu.
  13. Wczorajszym nowożeńcom Mateuszowi i Gabrieli oraz Markowi i Monice życzymy Bożego błogosławieństwa w życiu małzeńskim i rodzinnym.
  14. Do wieczności odeszli Śp. Henryka Karpiuk, Krzysztof Wojtkowski, Jadwiga Leks, Mieczysław Sawicki, Henryk Seremet.