XXXII niedziela okresu zwykłego

1. Dzisiaj wszyscy dziękujemy Bogu w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Pamiętamy szczególnie o tych którzy cierpieli i tych którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.
  2. W piątek w naszej parafii odpust Matki Bożej Miłosierdzia. Msze św. o godz. 6.30, 9.30 i główna Msza św. godz. 18.00.
  3. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Adorację do 16.00 – 17.00 prowadzi Legion Maryi.
  4. W tym tygodniu o godz. 17.15 Różaniec za zmarłych z czytaniem wypominek od poniedziałku do czwartku ul. Orzechowa w piątek ul. Wesoła, Plażowa i Słowicza. W sobotę ul. Pływacka i Brzozowa. W niedzielę o 16.15 ul. Chmielna, Jana Pawła II, Grabowa, Gruntowa.
  5. W tym tygodniu Pan organista rozpocznie roznoszenie opłatków Wigilijnych które przygotowały Siostry Benedyktynki Sakramentki z Siedlec. Siostry dziękują za nabywanie komunikantów i opłatków i zapewniają o modlitwie. Tradycyjnie Panu organiście roznosić opłatki będą pomagać nasi chórzyści, W tym tygodniu opłatki będą rozniesione mieszkańcom ul. Łukaszyńskiej, Słowiczej, Plażowej, Rybnej, Na Skarpie i Kąpielowej.
  6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Rakowej za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę 250 zł. Msza św. w intencji mieszkańców w poniedziałek o godz. 18.00.
  7. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców ul. Słowiczej i Plażowej.
  8. W sobotę nasz chór będzie śpiewał na Jasnej Górze podczas XIII Krajowej Pielgrzymki Wiernych Tradycji Łacińskiej.
  9. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  10. W najbliższą niedzielę Światowy Dzień Ubogich. Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkich parafian do włączenia się w akcję „Torba miłosierdzia”. Dzisiaj można zabrać papierową torbę z kosza w kościele i uzupełnić ją artykułami spożywczymi i chemicznymi (zapakowanymi oddzielnie). Z darów będą przygotowane paczki dla potrzebujących z naszej parafii i rozdane przed świętami Bożego Narodzenia.
  11. Jeśli ktoś zna rodzinę w potrzebie materialnej prosimy o zgłoszenie tego do księży w kancelarii lub zakrystii.
  12. W poniedziałek o godz. 16.00 na plebanii odbędzie spotkanie wolontariuszy PZC. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomagać potrzebującym.
  13. Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Główna Biblioteka Lekarska w Białej Podlaskiej ul. Brzeska 1. Zaprasza na spotkanie z okazji 50 r. Śmierci Zofii Kossak dnia 15 listopada o godz. 17.00.
  14. Parafia Wniebowzięcia NMP zaprasza na Film dokumentalny „Uwolnij mnie”. Film ukazuje pracę egzorcystów z osobami dręczonymi duchowo. Film będzie w dolnym kościele 18 listopada o godz. 19.00. Po filmie dyskusja z udziałem Ks. egzorcysty.
  15. Do wieczności odeszli Śp. Zofia Mazurek i Antoni Pawłowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.