Promowaliśmy ŚDM w Surgucie

W dniach od 12 do 19 maja delegacja z rejonu Biała Podlaska wraz z Ks. koordynatorem ŚDM Leszkiem Mućką pojechała do Surgutu w Rosji na zaproszenie przez proboszcza tamtejszej parafii Ks. Marka Jaśkowskiego pochodzącego z Białej Podlaskiej. Wyjazd miał na celu przybliżeniu tamtejszej młodzieży idei Światowych Dni Młodzieży. W czasie wyjazdu obecni na spotkaniach mogli dowiedzieć się o naszym lipcowym, rejonowym programie oraz dostali ŚDM-owe gadgety, które niejednemu sprawiły radość na twarzy. Oprócz wspólnych zdjęć, pieśni i tańców z rosyjską młodzieżą delegacja z rejonu Biała miała okazję zobaczyć piękne uroki surguckiego rejonu. Możemy zdradzić, że tamtejsza młodzież przyjedzie na obchody Światowych Dni Młodzieży do rejonu Biała Podlaska, a następnie z naszymi mieszkańcami wybierze się do Krakowa na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Po głównych obchodach ŚDM rosyjscy zagraniczni planują zobaczyć polskie góry i tam pozostać jeszcze kilka dni. Mamy nadzieję, że te momenty w Polsce będą dla nich ciekawym i niezapomnianym doświadczeniem oraz okazją do poznania nowych znajomości.