Przeżyjmy to jeszcze raz – Misterium Męki Pańskiej

Dwa miesiące minęły jak jeden dzień, a echo wydarzeń marcowych niesie się do tej pory. Mowa tutaj o wielkim wydarzeniu jakie miało miejsce 20 marca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z przejściem do parafii Wniebowzięcia NMP, czyli Misterium Męki Pańskiej, które po raz pierwszy w Białej Podlaskiej przeszło ulicami miasta. Kilkaset ludzi zaangażowanych w to przedstawienie, w którym uczestniczyło kilka tysięcy osób, w tym władze miasta Biała Podlaska, Biskup Pomocniczy Piotr Sawczuk oraz liczni duszpasterze. Pomysłodawcami i organizatorami przedsięwzięcia byli Ks. Leszek Mućka – koordynator Światowych Dni Młodzieży oraz Pani Urszula Pietruczuk – pracownica Bialskiego Centrum Kultury. Po tym wydarzeniu fala pochwał uderzyła na osoby zajmujące się całą organizacją Misterium Męki Pańskiej, a w szczególności na aktorów, którzy spisali się bezbłędnie. Osoby, które jeszcze nie miały okazji zobaczyć tego co się działo 20 marca niech się nie smucą, ponieważ już 22 lipca, kiedy to do rejonu Biała Podlaska przyjadą zagraniczni pielgrzymi na Światowe Dni Młodzieży, będziemy mogli zobaczyć to wszystko jeszcze raz tylko tym razem z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Plac Wolności. Tymczasem zachęcamy wszystkich do obejrzenia wideo relacji z całego przedstawienia, która przypomni wszystkim te wspólne marcowe chwile.

Zobacz część I misterium:

Zobacz część II misterium: