Relikwie Bł. Karoliny Kózkówny – fotorelacja

Przybycie w piątek 11 października, relikwii bł. Karoliny Kózkówny do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej było ważnym wydarzeniem dla parafii miasta, a także dwóch bialskich dekanatów. Modlitewne czuwanie przebiegło pod hasłem ,,Czystość jest O.K.” Rozpoczęło się o godzinie 18.00 Mszą św. i uroczystym wprowadzeniem relikwii bł. Karoliny Kózkówny.

,,Do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przybyło kilkaset osób, głownie młodzieży z dwóch dekanatów bialskich. Dwudziestu kapłanów służyło w sakramencie pokuty i pojednania. Ta idea zrodziła się w sercach księży, którzy pracują z młodzieżą, żeby do naszego miasta do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego wprowadzić relikwie bł. Karoliny. Dla dzisiejszego świata jest ona znakiem miłości Pana Boga do końca, bo ona poniosła śmierć męczeńską” – mówi proboszcz parafii ks. Jacek Owsianka. Po Eucharystii był czas na ucałowanie relikwii.

Następnie rozpoczęło się modlitewne czuwanie. Była prezentacja multimedialna dotycząca życia i męczeństwa błogosławionej Karoliny. Psycholog Maria Jakimuk mówiła o relacjach w rodzinie, czystości w życiu młodego człowieka i przygotowaniu do założenia rodziny. Było świadectwo Ruchu Czystych Serc w Warszawy, a potem Apel Jasnogórski. O godz. 21.30 rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe. Rozważania prowadził Domowy Kościół. Spotkanie modlitewne zakończyło się o godz. 22.00 Mszą św. Homilię wygłosił ks. Adam Pietrusik – duszpasterz KSM diecezji siedleckiej. Po Eucharystii uczestnicy czuwania ucałowali relikwie bł. Karoliny. .