Tegoroczny “św. Krzyś” zakończony – zobacz wideo i zdjęcia

Tegoroczny „św. Krzyś” zakończony – zobacz wideo i zdjęcia
23 kwietnia to dzień, który z pewnością nie jeden z mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic zapamięta na długo. Wszystko to za sprawą VIII Rozpoczęcia sezonu motocyklowego „Św. Krzyś’. Od porannych godzin na Plac Wolności zjeżdżały się rzesze motocyklistów chcąc wspólnie świętować ten dzień. Wodzirejem całej uroczystości był Ks. Leszek Mućka – koordynator ŚDM rejonu Biała Podlaska, który swoim zapałem i radością zachęcał wszystkich do udziału w obszernym programie. Na pierwszy ogień ruszył zespół Hard Gok, który swoim brzmieniem nie jednego przyciągnął na Plac Wolności. Oficjalne rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 10.30, kiedy to na scenę wyszli główni organizatorzy imprezy m.in. Prezydent Miasta Biała Podlaska – Dariusz Stefaniuk w towarzystwie zastępców Adama Chodzińskiego i Michała Litwiniuka oraz Ks. Pawła Zazuniaka.
Organizatorzy uroczyście powitali wszystkich zgromadzonych i zapowiedzieli, że ten dzień z pewnością będzie bardzo ekscytujący. O godzinie 11.00 mogliśmy zobaczyć zawodników Extreme Trial, w tym gościa specjalnego – Przemysława Kaczmarczyka – mistrza Polski z 2008 roku, który zaprezentował swoje nieprzeciętne umiejętności. W czasie pokazów wolontariusze i liderzy Światowych Dni Młodzieży rozdawali obecnym słodkie przekąski oraz ulotki z lipcowym programem ŚDM rejonu Biała Podlaska. Między występami mogliśmy zobaczyć dwa pokazy taneczne, jeden z udziałem KSM-u działającego przy parafii Chrystusa Miłosiernego, a drugi wykony przez sekcje taneczną ŚDM.
Każdy z przybyłych na Plac Wolności mógł skosztować grochówki, przygotowanej przez bialski zakład karny w czasie, której zespół Face zrobił muzyczny „raban”. Nie zabrakło również konkursów dla motocyklistów, w których do wygrania były naprawdę atrakcyjne nagrody. O godzinie 14.00 z eskortą policji około 500 maszyn ruszyło wspólnie w zwartych kolumnach do Pratulina, gdzie odbyła się Msza Święta oraz poświęcenie motocykli. Następnie każdy po zaspokojeniu duszy, miał okazję zaspokoić ciało. Ognisko, kiełbaski i dobra muzyka pozwoliło niejednemu się zrelaksować oraz porozmawiać o wspólnej pasji, która zrzesza tyle ludzi, zarówno tych młodych jak już nieco starszych. VIII Rozpoczęcie sezonu motocyklowego „Św. Krzyś” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka, klubów motocyklowych Biała Podlaska oraz Światowych Dni Młodzieży można zaliczyć do udanych. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej, a na razie pozostaje nam życzyć wszystkim motocyklistom szerokiej drogi!