Uroczystość św. Cecylii – fotorelacja

Uroczystość św.Cecylii w bieżącym roku miała w naszym sanktuarium wyjątkowo uroczysty przebieg, gdyż zbiegała się z 18 rocznicą powstania chóru Schola Cantorum Misericordis Christi. Centrum uroczystości stanowiła Msza św., której przewodniczył i wygłosił homilię ks.prof.dr hab. Kazimierz Szymonik.
Podczas Mszy św. do chóru zostało przyjętych po rocznym okresie próbnym 13 nowych chórzystów. W czasie liturgii chór wykonał nowe utwory. Jeden z nich napisał specjalnie dla naszego chóru na tę uroczystość znany muzyk i kompozytor Stanisław Szczyciński. Po Eucharystii w sali chóru odbyło się spotkanie dyrygenta i chórzystów z rodzicami i sympatykami chóru. Na spotkaniu przedstawiono 18- letni dorobek chóru w różnych dziedzinach. Np. chór w ciągu 18lat wykonał ponad 900 utworów, zaśpiewał na 1582 mszach św., odbyły się 3733 próby, chór wykonał 176 koncertów.
Chórzyści w przerwie podsumowania przygotowali mini-koncert i kwiatami podziękowali p. Piotrowi Karwowskiemu oraz kapłanom: ks.Profesorowi Kazimierzowi Szymonikowi, ks.Prałatowi Mieczysławowi Lipniackiemu i ks.Proboszczowi Jackowi Owsiance duchową i materialną opiekę nad chórem. Pan Dyrygent nagrodził wielu chórzystów za sumienność i zaangażowanie w pracy w chórze i scholi gregoriańskiej. Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez chórzystów i ich rodziców.
Autor: A. Kukawska
Kliknij w odnośnik poniżej, aby obejrzeć fotorelację: