Wereszczyn 2013 – fotogaleria

”Być solą ziemi w Roku Wiary”

W dniach 19 – 28 lipca 2013r. na terenie domu zako.nnego Braci Faustynów w Wereszczynie odbyły się kolonie dla 28 osób: dzieci i młodzieży pod hasłem „Być solą ziemi w Roku Wiary”. Zorganizowany przez panie katechetki: p. Annę Sekułę i p. Annę Szostakiewicz pracujące w parafii p. w. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej zaś wychowawcami byli: dk. Kamil Duszek, al. Mariusz Dziwulski, al. Paweł Pajdosz. Czas kolonii był przede wszystkim czasem wspólnego odpoczynku, rekreacji i wyjazdów. Nie zabrakło również miejsca na codzienną  Eucharystię, modlitwę i konferencje przeprowadzone przez alumnów WSD w Siedlcach. W trakcie trwania kolonii mieliśmy okazję  zwiedzić  we Włodawie Kościół Ojców Paulinów p.w. św. Ludwika, cerkiew prawosławną i synagogę żydowską a w Lublinie: Ogród Botaniczny i obejrzeć seans filmowy. Skorzystaliśmy również z kąpieli w jeziorze „Białym” i jeziorze „Grabniak”. Wielką niespodzianką były dla nas odwiedziny księży i kleryków, którzy w poprzednich latach byli wychowawcami. Odwiedzili nas: Ks. Radosław Piotrowski, Ks. Mariusz Telaczyński, Ks. Szczepan Skorupski,  Ks. Łukasz Wardak, dk. Przemysław Świderski i al. Łukasz Bąk. Kolonie były dla dzieci wspaniałą okazją do pogłębienia relacji z Bogiem i między sobą. Podczas pobytu niejednokrotnie dzieci miały okazje rozmawiać z klerykami na  temat wiary i powołania. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do organizacji tych kolonii. To właśnie dzięki tym osobom mogliśmy wspólnie przeżyć z wiarą każdy dzień.

Uczestnicy i Opiekunowie.