Diecezjalne spotkanie wolontariuszy ŚDM – Pratulin

8 października 2016 odbył się wyjazd wolontariuszy ŚDM Diecezji Siedleckiej do Pratulina na uroczystość dziękczynienia za ŚDM 2016 w 20-tą rocznicę beatyfikacji Męczenników z Pratulina. Mimo niesprzyjającej pogody, frekwencja dopisała i młodzież wspaniale bawiła się w gronie przyjaciół.

Wolontariusze z rejonu Biała Podlaska również licznie uczestniczyli w wydarzeniach. Po przyjeździe pomodlili się i zwiedzili tamtejszą parafię. Następnie przeszli na główny plac, gdzie tańczyli i śpiewali wspólnie z występującymi. O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy, który wygłosił do zgromadzonych Słowo Boże. Po Mszy Świętej wolontariusze mogli posilić się ciepłą zupą lub pójść do kawiarni. Następnie na scenie powitali zespół Mateo, który porwał wszystkich do tańca.

Wolontariusze spędzili niezapomniane chwile w fantastycznym gronie ludzi i jak sami przyznają, bardzo cieszą się z udziału we wczorajszych wydarzeniach oraz w Światowych Dniach Młodzieży, ponieważ jest to pamiątka na całe życie.