Konferencja prasowa przed Światowymi Dniami Młodzieży

Konferencja prasowa przez Światowymi Dniami Młodzieży

Na niecały tydzień przed Światowymi Dniami Młodzieży 15-ego lipca w rejonie Biała Podlaska na zaproszenie przez Prezydenta Miasta Dariusza Stefaniuka odbyła się konferencja prasowa w siedzibie Urzędu Miasta. Uczestniczyli w niej m.in. prezydent Dariusz Stefaniuk, rzecznik prasowy Michał Trantau, Ksiądz Dziekan Andrzej Biernat, rejonowi koordynatorzy ŚDM – Ks. Leszek Mućka i Ks. Jarosław Rękawek oraz liderzy – Cezary Kirczuk i Dominika Dorosz. W konferencji prasowej uczestniczyły lokalne media. Poruszono kwestie organizacyjne ŚDM w rejonie Biała. Przedstawiono dokładny podział wolontariuszy z uwzględnieniem na poszczególne parafie.

Oprócz tego omówiono dopięty na ostatni guzik program dla pielgrzymów z zagranicy i mieszkańców rejonu Biała, którego wszystkie punkty są za darmo. Nie zabrakło także szczegółów związanych z przyjmowaniem pielgrzymów do rodzin, przedstawiono podzielone punkty żywieniowe, w których 21,22 i 23 lipca zagraniczni i mieszkańcy rejonu Biała po wcześniejszym zapisaniu w parafiach jedzą również za darmo. Wyczerpujące wypowiedzi rozmówców były wystarczające dla obecnych dziennikarzy. Konferencję prasową zakończył Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk, zapraszając wszystkich mieszkańców do uczestnictwa każdego dnia w programie ŚDM, do którego przygotowywaliśmy się dwa lata. Osoby, których nie było zapraszamy do obejrzenia pełnej wideo relacji z przebiegu konferencji.