Młodzież KSM znów zaskoczyła nas swoim potencjałem (film)

Czas świąt Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych momentów w roku. To czas wyjątkowy, czas przygotowań, oczekiwań i marzeń, czas, kiedy wszyscy pragną dobra i chcą je czynić. W ten świąteczny klimat przyjścia Bożej Dzieciny – 6 stycznia 2017 roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego – wprowadziły wszystkich słowa wiersza  L. J. Kerna: „O jednej porze, raz do roku,  w zimowej nocy, ciemnym mroku, gdzieś…” poprzedzające „Jasełka” oparte na tekstach biblijnych oraz nawiązujące do współczesności.

Podczas przedstawienia młodzież wczuła się  w przygotowane role zarówno postaci tradycyjnie występujących,  jak i osób współczesnych. Publiczność z ogromnym zainteresowaniem śledziła rozgrywającą się w piekle dyskusję diabłów, a także spory anioła z policjantem i wędrówkę reprezentantów różnych stanów (prezydenta, murarza, nauczyciela, taksówkarza) do szopki, w której czekała Maryja, Józef i Jezus. Uzupełnieniem przedstawienia był przepiękny śpiew kolęd i piosenek świątecznych.

Młodych artystów przygotowała p. Urszula Pietruczuk i p. Grażyna Franczuk.  O oprawę muzyczną zadbał p. Paweł Jaroszuk oraz p. Dominika Ledworuch. Niesamowitego uroku całemu przedstawieniu dodała dekoracja wykonana przez Marzenę Czech.

Występ wywołał wielkie wrażenie na zebranych, zwłaszcza na najmłodszych widzach, którzy z wielką uwagą śledzili przedstawienie i reagowali niezwykle żywiołowo. Przygotowania do przedstawienia okupione były wieloma próbami, o czym wiedzą jednak tylko sami aktorzy, osoby je przygotowujące oraz ks. Leszek Mućka, który był inicjatorem i koordynatorem jasełek. Młodzi wykonawcy z wielkim kunsztem artystycznym przekazali zebranym przesłanie, aby w ich sercach narodziła się miłość, tolerancja, akceptacja i szacunek do wszystkich oraz orędzie, że  Jezus pomaga w pokonywaniu problemów dnia codziennego.

Po wspólnym kolędowaniu Ks. Kanonik Jacek Owsianka – Proboszcz parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej – podziękował członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, osobom przygotowującym jasełka i ks. Leszkowi Mućce oraz życzył wszystkim parafianom i gościom błogosławieństwa Bożej Dzieciny, prosząc, aby zanieśli ten świąteczny blask dobrych życzeń swoim najbliższym. Natomiast najmłodszych widzów, którzy przybyli pomimo mrozu, by obejrzeć przedstawienie, tradycyjnie nagrodził słodkościami.