Pamięć o dzieciach utraconych (fotorelacja)

Dnia 14 grudnia, na zakończenie rekolekcji parafialnych w Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej, odbyło się przedświąteczne spotkanie rodziców, których w życiu dotknęło doświadczenie straty dziecka. W ten adwentowy przedświąteczny czas rodzice pod przewodnictwem księdza proboszcza i Kustosza Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Jacka Owsianki, zjednoczyli się z Najświętszą Maryją Panną , przed ołtarzem, na który nieustanie, każdego dnia przychodzi Jezus Chrystus.

Ten Jezus – Bóg, który przyjął postać człowieka, jako człowiek pozostawił ziemska matkę w żalu, a Maryja  Matka Boga  doświadczyła bólu jaki przeżywa człowiek tracący najcenniejszy Boży dar na ziemi, ukochane dziecko. Słowo do zgromadzonych wygłosił Ojciec Jan Tyburczy Proboszcz  i Kustosz Sanktuarium Leśniańskiego, oraz  Przeor Wspólnoty Paulińskiej.

Z ufnością, że  dzieci które podążyły śladami Jezusa są z Nim szczęśliwe w Niebie rodzice, rodzeństwo i dziadkowie, przez tajemnice Mszy Świętej, która łączy niebo z ziemią połączyli się z dziećmi. Przywołując w sercach dobre chwile i czas jaki był im wspólnie dany. Dziękowali Bogu za dar miłości którą te dzieci przyniosły na świat, dziękowali za wszystkie chwile spędzone razem,  te radosne i te trudne.

Jako wyraz łączności i pamięci rodzice przyjęli światło zapalone od Świecy Roratniej, symbolu Maryi i Adwentu,  jeszcze raz wypowiedzieli z duma Imię Swojego Dziecka. Ta mała biała świeczka zapłonie na wigilijnym stole jako symbol pamięci i miłości i wiary.

Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie.

W adwentowej refleksji, w skupieniu przy konfesjonale, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, byśmy go mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie niepokój.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Autor: Wiesław Krawczyk