Przez miasto przeszedł Pochód Trzech Mędrców

Czwarty raz, w Święto Objawienia Pańskiego, w Białej Podlaskiej zorganizowano Pokłon Trzech Mędrców. To wspólna inicjatywa bialskich parafii, prezydenta Dariusza Stefaniuka oraz fundacji “Kocham Podlasie”. Tegoroczna trasa to blisko cztery kilometry z kościoła WNMP do Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Uroczystości rozpoczęła msza święta. Po czym wierni ruszyli w orszaku. Od prezydenta i fundacji “Kocham Podlasie” bialczanie otrzymali korony oraz śpiewniki z najpiękniejszymi, polskimi kolędami. Na zakończenie aktorzy, którzy odgrywali rolę mędrców, złożyli pokłon Dzieciątku Jezus.

Wiele dzieci miało na sobie czerwone pelerynki oraz serduszka na patyczkach, jako symbol dziecięcego serca.

Fotorelacja z wydarzenia za uprzejmością serwisu BialaPodlaska.pl.