ŚDM na Festynie Parafialnym

21 maja w parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej został zorganizowany Festyn Parafialny „Rodzina-Rodzinie”. Wszyscy parafianie uczestniczący w Mszy Świętej o godzinie 12.00 zostali po niej na festyn, w którym Światowe Dni Młodzieży również zostały zaproszone. Całe spotkanie rozpoczął proboszcz tamtejszej parafii Ks. Dziekan Andrzej Biernat, który powitał zebranych i zaprosił do uczestnictwa w obszernym programie. Następnie na scenie mogliśmy zobaczyć liderów i wolontariuszy ŚDM na czele z Ks. Leszkiem Mućką, który przedstawił idee ŚDM i podziękował rodzinom za ich otwartość w przyjmowaniu zagranicznych pielgrzymów do swojego domu. Nie zabrakło wolontariuszy z sekcji muzycznej, którzy wykonali wszystkim znany hymn ŚDM – „Błogosławieni miłosierni”. Liderzy przedstawili obecnym lipcowy program rejonu Biała Podlaska, który każdy dostał na ulotkach rozdawanych przez wolontariuszy z działu promocji. Zobaczyliśmy również pantomimę przedstawioną przez KSM z parafii Chrystusa Miłosiernego, która pokazała jak ważna w życiu człowieka jest modlitwa oraz przyjaźń. Na zakończenie promocji ŚDM ku zdziwieniu zebranych, wolontariusze zatańczyli flash mob, który wywołał wiele uśmiechu na twarzach odbiorców. Po takim ekscytującym początku nikt nie chciał wracać do domu i został na dalszy obszerny program festynu w czasie którego odbyły się liczne konkursy, występy taneczne, muzyczne oraz atrakcje dla najmłodszych w postaci wielkich, dmuchanych zjeżdżalni i trampolin. Na Festynie Parafialnym nikt nie mógł wyjść głodny- ciepłe kiełbaski, pierożki czy ciasta to tylko niektóre z pyszności jakie obecni mogli skosztować. Mamy nadzieję, że każdy z przybyłych był usatysfakcjonowany obszernym programem festynu, a Światowe Dni Młodzieży dziękują za zaproszenie i zapowiadają, że już niedługo kolejne promocje.