ŚDM z promocją na festynie w Parafii Wojskowej

12 czerwca w słoneczną niedzielę ekipa Światowych Dni Młodzieży rejonu Biała Podlaska ruszyła z kolejną promocją. Tym razem na zaproszenie przez Ks. ppłk Wiesława Kondraciuka ŚDM mogły uczestniczyć w festynie „Dzień Dziecka z Mundurem”, który organizowany był przez proboszcza, Komendanta Placówki Straży Granicznej ppłk. Wojciecha Rogowskiego i Terenowy Oddział Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w Parafii wojskowej św. Kazimierza Królewicza w Białej Podlaskiej o godzinie 11.00, gdzie potem za kościołem rozpoczął się festyn. Wiele atrakcji czekało na przybyłych. Radiowozy policyjne, strażackie, konkursy z nagrodami, dmuchana zjeżdżalnia to tylko niektóre z rzeczy, z jakich mogli korzystać obecni.
W programie nie mogło również zabraknąć promocji Światowych Dni Młodzieży. Ks. Leszek Mućka – rejonowy koordynator ŚDM oraz liderzy i wolontariusze przedstawili zebranym najważniejsze newsy o wydarzeniach lipcowych. Przybyli mogli usłyszeć utwory w wykonaniu zespołu „ŚDM band”, w tym hymnu „Błogosławieni Miłosierni”. Oprócz tego dwie pantomimy, które pokazały całe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży oraz obecność Boga w naszym życiu. Końcowym punktem promocji było zaprezentowanie flash mobu, w czasie którego zebrani dostawali ulotki z lipcowym, rejonowym programem ŚDM. Dziękujemy za pozytywny odbiór wizyty ŚDM w Parafii Wojskowej i dziękujemy za zaproszenie Ks. Proboszczowi. Już niedługo kolejne promocje, które zbliżają wszystkich do spotkania z Papieżem Franciszkiem.