Spektakl o siostrze Faustynie za nami (zobacz wideo)

Miłość wypędza z duszy bojaźń. Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń (…)

Zobacz nagranie z całego spektaklu

21 kwietnia 2017 tuż przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Miłosierdzia w Białej Podlaskiej miała miejsce premiera sztuki o Siostrze Faustynie Kowalskiej wystawiona w ramach comiesięcznych Bialskich Czuwań Młodych. Spotkaniu towarzyszyła również konferencja “Być dobrym” oraz spotkanie koordynatorów Dzieł Miłosierdzia Caritas z Diecezji Siedleckiej.

Papież Jan Paweł II mówił: “Miejcie ufność w Panu! Bądźcie apostołami Bożego Miłosierdzia i idąc za przykładem błogosławionej Faustyny, troszczcie się o tych, którzy cierpią na ciele, a szczególnie na duchu. ” Rzesza ludzi idąc za przykładem siostry Faustyny o godz. 15.00 zgromadziła się w Sanktuarium. Wydarzenie rozpoczęło się Koronką do Miłosierdzia Bożego, gdzie następnie młodzi aktorzy wierszami o Miłosierdziu Bożym i o Siostrze Faustynie wprowadzili wszystkich w atmosferę zadumy. Twórcy sztuki odwzorowali celę, w której mieszkała Faustyna w ostatnich latach życia w Krakowie.

Habity zostały wypożyczone z klasztoru z Łagiewnik. Po spektaklu kilka słów wygłosił proboszcz parafii Ks. Kan. Jacek Owsianka, duszpasterz młodzieży Ks. Leszek Mućka oraz reżyserka przedstawienia Pani Urszula Pietruczuk. Nie zabrakło pozytywnych reakcji od wzruszonych ludzi, którzy wstawali z miejsc bijąc brawo aktorom. Na przedstawieniu mogliśmy zobaczyć również autora scenariusza, napisanego na podstawie dzienniczków Siostry Faustyny, Pana Jacka Daniluka. Głos zabrał także Dyrektor Caritas diecezji Siedleckiej Ks. Marek Bieńkowski, który zaprosił wszystkie parafialne koła charytatywne na spotkanie.

Organizatorzy dziękują wolontariuszom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie spektaklu.

Przybyli z uśmiechem na twarzach i radością w sercach cieszą się, że uczestniczyli w tych wydarzeniach oraz z niecierpliwością czekają na kolejne tego typu inicjatywy.