Strażacy OSP Sidorki pomocnikami wielkanocnego zajączka

Strażacy OSP Sidorki pomocnikami wielkanocnego zajączka

W wielu krajach i w niektórych regionach Polski w pierwszy dzień świąt wielkanocnych do dzieci przychodzi zajączek, który wręcza im słodycze. W tym roku taki zajączek w Palmową Niedzielę odwiedził również najmłodszych z Białej Podlaskiej.

Wikariusz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej ks. Paweł Kobiałka jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej Sidorki. Na jego zaproszenie 28 marca do parafii przybyli jego koledzy – druhowie OSP Sidorki. Byli oczekiwanymi gośćmi, ponieważ w ubiegły weekend z drzewa przy plebanii ściągnęli wielkanocnego zajączka.

Sobotni wieczór spędzili więc na segregowaniu i pakowaniu słodyczy, które zostawił zajączek. Pracy mieli mnóstwo! W niedzielę najpierw byli jurorami w konkursie na największą i najładniejszą palmę, a potem rozdawali dzieciom słodkości i czuwali nad bezpieczeństwem podczas tego miłego spotkania. Wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi. Jak się okazuje, strażacy nie tylko gaszą pożary, ale wywołują uśmiech na twarzach dzieci, sprawiając im wiele radości. Zawsze można na nich liczyć! Bardzo serdecznie dziękujemy wielkanocnemu zajączkowi i strażakom OSP Sidorki. Mamy nadzieję, że świąteczny zwyczaj obdarowywania dzieci słodyczami na zawsze już zagości w Białej Podlaskiej. Niech Wielkanoc będzie słodka!

Udostępnij