Światowe Dni Młodzieży 2016 za nami!

Światowe Dni Młodzieży 2016 za nami!

Dwa lata przygotowań, pracy i serca włożonych w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży minęło. Rejonowe i główne obchody ŚDM 2016 już za nami. Czy było warto w tym uczestniczyć? Zdecydowanie tak. Poznanie pielgrzymów z całego świata i zobaczenie Papieża Franciszka to niezapomniane przeżycia. Od 25 do 31 lipca Kraków stał się „młodzieżową stolicą świata”. Te dni były dla wszystkich katolików czymś wyjątkowym. Rejon Biała Podlaska również uczestniczył w tych wydarzeniach i to potężną grupą. Nie zabrakło uśmiechów na twarzy, śpiewu, tańca i modlitwy. Każdy na swój sposób przeżywał Światowe Dni Młodzieży. Jedni zobaczyli Papieża Franciszka trochę bliżej, inni trochę dalej, ale każdy był szczęśliwy, wszyscy czuli się równi wobec jednego Boga.

Następne Światowe Dni Młodzieży już w 2019 roku w Panamie. Młodzież z rejonu Biała Podlaska już teraz zapowiada, że chce w nich uczestniczyć i dołoży wszelkich starań, aby tak było.

Korzystając z okazji organizatorzy ŚDM chcą serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w pracę nad lipcowymi wydarzeniami. Szczególne podziękowania są kierowane do wszystkich księży z rejonu Biała Podlaska, w tym Ks. Leszka Mućki – koordynatora ŚDM w rejonie, który całe swoje serce i wolny czas oprócz posługi kapłańskiej poświęcał na organizację ŚDM. Dziękujemy także sponsorom za ich wkład, pomoc finansową i materialną, dziękujemy mediom, które pomagały nagłośnić całe wydarzenie, aby przyciągnąć jak najwięcej młodych ludzi. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły gości z zagranicy. Pielgrzymi i rodziny ze łzami w oczach rozstawali się przed głównymi obchodami ŚDM.

Dziękujemy wszystkim samorządowcom oraz służbom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem całych wydarzeń. Kolejne podziękowania kierujemy do liderów i wolontariuszy ŚDM, dzięki którym wizyta zagranicznych pielgrzymów była doskonała. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w Światowych Dniach Młodzieży, bo gdyby nie pomoc innych nie byłoby tego wszystkiego. Jesteśmy szczęśliwi, że tak miło zostały odebrane wydarzenia w rejonie Biała, po których zagraniczni pielgrzymi utrzymują kontakt z rodzinami i wolontariuszami zapraszając ich do siebie. Mamy piękne wspomnienia, a dzięki takim kontaktom rodzą się kolejne znajomości, a nawet przyjaźnie.

Zobacz wszystkie materiały wideo z ŚDM 

Udostępnij