Tak promowaliśmy ŚDM w Terespolu [ZDJĘCIA]

13 czerwca ŚDM-owa ekipa z Białej Podlaskiej wyjechała na kolejną promocję Światowych Dni Młodzieży. Ks. Koordynator Leszek Mućka wraz z liderami i wolontariuszami ŚDM z IV LO im. Stanisława Staszica pod opieką pani Anny Skolimowskiej tym razem obrali za punkt docelowy Terespol, a w nim Zespół Szkół Publicznych nr 1. Apel rozpoczął dyrektor placówki Pan Zenon Iwanowski, który przywitał wszystkich obecnych. Następnie głos przejął Ks. Leszek, który omówił ideę i lipcowy program ŚDM. W tym samym czasie liderzy rozdali wszystkim ulotki, na którym znajdowały się wszystkie informacje przekazywane przez księdza. W ŚDM-owy klimat wprowadziła obecnych młodzież ze Staszica, która wykonała hymn „Błogosławieni Miłosierni”. W programie nie zabrakło także innych muzycznych utworów, które uniosły wszystkich i zmusiły do tańca. Obejrzeliśmy także pantomimę pokazującą, że każdy człowiek jest dzieckiem Bożym i zostaje powołany przez Najwyższego Ojca. Końcowym punktem programu był wspólny taniec belgijki. Młodzież z uśmiechem dołączała się do tańca i z wielkim entuzjazmem wspomina promocję Światowych Dni Młodzieży w ich szkole.