VIII Sezon Motocyklowy zakończony!

18-ego września w całym mieście Biała Podlaska było głośno. Od porannych godzin nie dało się nie słyszeć dźwięków maszyn zjeżdżających się na Plac Wolności. Wszystko to za sprawą VIII Bialskopodlaskiego Zakończenia Sezonu Motocyklowego Św. Krzyś. Od godziny 9.00 motocykle, quady, motorowery i zabytkowe samochody zjeżdżały się, aby wspólnie zakończyć ten sezon. Prowadzącym imprezę był Mariusz Orzełowski – dyrektor Bialskiego Centrum Kultury oraz Ks. Leszek Mućka. O 10.30 nastąpiło uroczyste otwarcie spotkania i odpalenie armaty przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka.

Na scenie obecni mogli usłyszeć znane piosenki w wykonaniu zespołu „Kartel” oraz zobaczyć występ tancerek djembel ze szkoły tańca Zamek. Przy zakupie biletu wjazdowego motocykliści otrzymywali breloczek oraz naklejkę na swoją maszynę, a także mogli posilić się pączkami, kawą i herbatą. Od godziny 11.15 rozpoczęły się konkursy dla wszystkich chętnych uczestników, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody. Tutaj wykazały się kluby motocyklowe z Białej Podlaskiej, które zadbały o wszystkie szczegóły i realizację konkurencji. Warto również wspomnieć o dodatkowej atrakcji przygotowanej przez jednostkę Straży Pożarnej, w czasie której oprócz obejrzenia samochodu i wyposażenia strażaków, można było z wyciągniętej zwyżki zobaczyć panoramę miasta i wszystkie motocykle obecne w centrum miasta. Długie kolejki do radiowozu nikogo nie zniechęciły.

Dużo osób koniecznie chciało skorzystać z tej okazji i wcielić się w prawdziwego strażaka. Uroczystości na Placu Wolności zakończyły się o godzinie 12.00 na ponowny wystrzał z armaty, kiedy to ruszyła kolumna pojazdów na czele z policją i Prezydentami Miasta. Celem przejazdu była parafia Chrystusa Miłosiernego, gdzie o godzinie 12.30 odbyła się Msza Św. Po Eucharystii kolejnym punktem programu był przejazd do Roskoszy, gdzie na uczestników zakończenia sezonu czekało ognisko, grill oraz grochówka przygotowana przez zakład karny w Białej Podlaskiej. Dodatkową atrakcją był odbywający się tam Festiwal Bialskich Sękaczy organizowany przez Starostę Powiatowego Mariusza Filipiuka, w czasie którego zebrani mogli skosztować i zobaczyć jak powstają regionalne przysmaki. W Roskoszy również nie zabrakło wystrzałów z armaty oraz muzycznych brzmień towarzyszących festiwalowi.

Organizatorzy dziękują wszystkim obecnym za przyjazd i uczestnictwo w VIII Bialskopodlaskim Zakończeniu Sezonu Motocyklowego Św. Krzyś, a w szczególności motocyklistom i ich rodzinom, bez których całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć.