Za nami ostatnie DeoProfil przed ŚDM (zdjęcia)

17 czerwca – dzień, który z pewnością zostanie zapamiętany przez mieszkańców rejonu Biała Podlaska i przejezdnych gości przez bardzo długi okres. Wszystko to za sprawą ostatniego spotkania przygotowującego do Światowych Dni Młodzieży z cyklu DeoProfil, do którego trwały długie i częste próby od dwóch miesięcy, aby zaskoczyć wszystkich przybyłych. Mimo przejściowej złej pogody, która sporo namieszała w końcowych etapach przygotowujących, frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, gdyż było około 1500 uczestników. Dzieci, młodzież, rodzice, dziadkowie nikogo nie zabrakło tego dnia, aby wspólnie uczestniczyć w obszernym programie ostatniego DeoProfil.  Wszystko zaczęło się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ulicy Wyszyńskiego o godzinie 18.00 Mszą Świętą, w której przewodniczył specjalny gość z Lublina – Ks. Krzysztof Kralka.

Nie była to jednak zwykła Msza, ponieważ po Mszy Świętej nastąpiła modlitwa uzdrowienia. Słowa Ks. Krzysztofa i pieśni zespołu „ŚDM-band” uleczyły nie jedną duszę. Wewnętrzne ciepło i ukojenie w bólu to jedne z rzeczy, jakie przybyli mogli poczuć w tym momencie. Wiele osób podnosiło rękę, że zostało uleczonych, że ta Msza Św. z modlitwą uzdrowienia przyniosła im ulgę w bólu fizycznym, czy też w bólu serca. Łez i radości również nie zabrakło w czasie spotkania. Do ostatniej chwili każdy z nas był pełen uniesień wewnętrznej modlitwy. W drugiej części programu wierni dalej pozostali w murach świątyni, gdzie głos zabrał koordynator ŚDM rejonu Biała Podlaska – Ks. Leszek Mućka, który przedstawił najważniejsze informacje związane z najbliższym okresem przygotowującym do Światowych Dni Młodzieży. Następnie premierowo został wyświetlony teledysk rejonu Biała Podlaska, do którego liderzy ułożyli słowa i wspólnie z wolontariuszami nagrali spot promujący ŚDM i nasz region.

Prezentacja została nagrodzona brawami, a tuż po niej w rytmicznym kroku chodzącej każdemu po głowie muzyce z teledysku wszyscy udali się za kościół. Tam wielki gwóźdź piątkowego wieczoru. Specjalnie przygotowany na tą okazję potężny Koncert Uwielbienia Boga „Power of Heaven” w wykonaniu wolontariuszy naszego rejonu. Młodzież sama wyszła z pomysłem i wspólnie pod opieką Ks. Leszka Mućki połączyła siły z całego rejonu Biała Podlaska. 17 repertuarów, 25 solistów w długich, satynowych szatach, instrumentaliści, układy taneczne przygotowane przez działający przy parafii KSM oraz sekcję taneczną ŚDM, występy zaproszonych gości: Natalii Zozuli – ambasadorki ŚDM rejonu Biała oraz Marty Sawczuk, pokazy ogniowe teatru ANTIDOTUM oraz profesjonalna scena od Pana Prezydenta Miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka, który wspiera młodzież w rozwoju ich talentów nie szczędząc do tego środków i swojego wsparcia, nagłośnienie i efekty świetlne, to wszystko mogli podziwiać przybyli goście. W czasie występów można było odwiedzić namiot ŚDM, w którym były sprzedawane gadgety oraz spróbować pysznych słodkości m.in. kremówek, które sami przygotowali wolontariusze rejonu Biała. Pomiędzy utworami mogliśmy usłyszeć cytaty Jana Pawła II oraz rozważania Pisma Świętego przez młodzież, które były omodlone wcześniejszymi spotkaniami. Ostatnią pieśnią koncertu był hymn ŚDM „Błogosławieni Miłosierni”, po którym zabrał głos Ks. Proboszcz Jacek Owsianka, który podziękował wszystkim za obecność i im pobłogosławił.

Następnie Ks. Leszek Mućka zaprosił na scenę specjalnego gościa z Siedlec – Panią Joannę Janus – koordynator Diecezjalnego Centrum ŚDM. Po końcowych przemowach, młodzież dalej chciała się bawić i świętować ostatnie już spotkanie przygotowujące do wydarzeń lipcowych, dlatego ŚDM-owy raban trwał jeszcze przez kilka piosenek. Wszyscy rozeszli się do domów pełni radości i wzruszenia z tak przygotowanego koncertu. Teraz zostają oczekiwania do lipcowych wydarzeń, do których dzieli nas już tylko 37 dni, a wolontariusze i liderzy ŚDM rejonu Biała na czele z koordynatorem Ks. Leszkiem dołożą wszelkich starań, aby wizyta zagranicznych przybyłych była udana i skorzystali z niej nie tylko pielgrzymi, ale i wszyscy mieszkańcy rejonu.

Dziękujemy wszystkim za obecność, a szczególnie zaproszonym gościom i dużej grupie duszpasterzy z rejonu Biała Podlaska.