Pierwsza Niedziela Adwentu

Pierwsza Niedziela Adwentu
 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas pobożnego i radosnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Postarajmy się owocnie przeżyć ten szczególny czas. Zapraszamy wszystkich zwłaszcza dzieci do udziału w roratach – w środy i soboty o 6.30, dla dzieci po roratach słodki poczęstunek.
 2. W poniedziałek o 17.30 różaniec wypominkowy następnie Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. To również dzień modlitwy za dusze czyścowe, a po Mszy św. spotkanie w kościele Apostolatu Pomocy Duszom Czyścowym.
 3. Wzorem lat ubiegłych, w przedsionku kościoła i zakrystii chórzyści rozprowadzają pobłogosławiony opłatek i tradycyjnie przygotowany przez Siostry Benedyktynki Sakramentki z Siedlec. Ofiary składane przy tej okazji to wyraz naszej wdzięczności za pracę pana organisty w naszej parafii. W przyszłą niedzielę w kościele Wniebowzięcia NMP na Woli o 19.00 Koncert Adwentowy naszego chóru.
 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce żywności „Tak pomagam”, 8 i 9 grudnia, jak co roku w sklepach Biedronka na terenie naszej parafii. Wolontariusze będą zbierać żywność z długim terminem ważności. W naszym kościele są wystawione kosze, do których można przynosić żywność z długim terminem ważności oraz środki czystości. Z zebranych darów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii. Paczki będą rozwożone 16 grudnia. Również na rzecz osób potrzebujących będą zbierane ofiary do puszek w środy i soboty po roratach. Parafialny Zespół Caritas zaprasza również do udziału w akcji „Dzielmy się chlebem”. W Galerii Pieczywa przy ul. Łukaszyńskiej jest specjalnie przygotowany kosz, do którego można włożyć wcześniej zakupione pieczywo, które przekazane zostanie ubogim z naszej parafii. Kolejne dzieło do którego zapraszamy dzieci i dorosłych to akcja „Podziel się świątecznym pierniczkiem”. Od przyszłej niedzieli do 16 grudnia można będzie przynosić do specjalnie przygotowanego kosza udekorowane i zapakowane pierniczki, natomiast warsztaty dekorowania pierniczków odbędą się 16 grudnia od godz. 14.00. Parafialny Zespół Caritas ma do rozdania dziecięce buty zimowe i ubrania dziecięce. Osoby zainteresowane zapraszamy we wtorek i czwartek w godz.: 16-18 do magazynu za kościołem.
 5. W piątek wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Godzina Miłosierdzia o 15.00, adorację od 16.00 do 17.00 poprowadzą koła Żywego Różańca. Od 21 do 6.00 nocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Parafia św. Anny zaprasza na Wieczór z Maryją. Najbliższe spotkanie w środę o 17.30.
 7. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa.
 8. Rekolekcje akademickie w dniach 5-7 grudnia w par. bł. Honorata o 19.30.
 9. Koło plebanii jest ustawiony kontener do którego możemy do końca roku wrzucać elektroodpady.
 10. We wtorek 5 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji wszystkim wolontariuszom, którzy pomagają bezinteresownie potrzebującym, dziękujemy za dobre serca, gotowość i wolę służenia innym oraz życzymy dużo zdrowia i radości w życiu, którą tak chętnie dzielicie się z innymi. Bóg zapłać.
 11. W przyszłą niedzielę o 10.15 spotkanie dzieci z klas III szkoły podstawowej i ich rodziców.
 12. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 13. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii planowane są w dniach: 15- 17 grudnia. Już warto zaplanować nasze zajęcia, abyśmy mogli w nich uczestniczyć.
 14. Są już do nabycia świece wigilijne w cenie: małe 10 zł, średnie 15 zł, duże 20 zł i okolicznościowe 30 zł.
 15. W Katolickim Echu obszerna relacji z uroczystości ku czci św. Cecylii w naszej parafii.
 16. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Walerię Aleksandruk, śp. Katarzynę Sobkiewicz i śp. Zygmunta Jarosza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
Udostępnij