Promowaliśmy ŚDM w Siedlcach

Promowaliśmy ŚDM w Siedlcach
ŚDM-owy raban trwa nadal! 2-ego lipca ekipa z rejonu Biała Podlaska na czele z Ks. Leszkiem Mućką – koordynatorem ŚDM rejonu Biała wybrała się do Siedlec, aby tam promować zbliżające się wielkimi krokami Światowe Dni Młodzieży. 18 dni – tyle dzieli nas do przyjazdu zagranicznych pielgrzymów do poszczególnych rejonów i diecezji. W Galerii Siedlce była pokazowa prezentacja tego, co się będzie działo już niedługo w ramach ŚDM. 50 osób z rejonu Biała Podlaska tańczyło flash moby, belgijkę, hymn Jerycha „Jedno”, a także przedstawiało pantomimę. Widok i reakcja przechodniów była dla występujących wielką radością. Do wspólnych tańców dołączali się nie tylko dzieci, rodzice, ale także pracownicy sklepów w galerii.
 
W czasie ŚDM-owego rabanu widzowie otrzymywali Jerychońskie cukierki „krówki”, a także balony z siedleckim programem nadchodzących wydarzeń. Młodzież porwał szał Światowych Dni Młodzieży. Piękna pogoda wyciągnęła ich również przed Galerie Siedlce, gdzie tam w strumieniach orzeźwiającej fontanny kontynuowali raban. Końcowym punktem programu były wspólne lody oraz pizza i czas na zakupy. 
 
Za 18 dni obchody Światowych Dni Młodzieży, w których młodzież z Diecezji Siedleckiej zrobi wszystko, aby wizyta zagranicznych pielgrzymów została w ich pamięci na bardzo długo, a teraz w imieniu całego rejonu Biała Podlaska pragniemy podziękować Diecezjalnemu Centrum ŚDM Siedlce w tym Pani Joannie Janus za zaproszenie oraz Panu Konstantemu Strus właścicielowi Galerii Siedlce za możliwość promocji ŚDM w jego obiekcie.
 
Udostępnij