Triduum Paschalne w naszym sanktuarium

W Wielki Czwartek rozpoczynają się obchody Triduum Paschalnego, tj. męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do przeżywania tego okresu razem z nim. Program Triduum dostępny poniżej.

godz. 18:00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

Adoracja Pana Jezusa do godziny 22:30

Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii (obowiązuje post ścisły!)

godz. 7:00 – rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu w miejscu przechowania

godz. 9:00 – Liturgia Godzin (zwana niegdyś Ciemną Jutrznią) i adoracja mieszkańców naszej parafii

godz. 15:00 – nowenna do Miłosierdzia Bożego

godz. 17:00 – Liturgia Męki Pańskiej

• Liturgia Słowa
  • Liturgia powszechna
  • Adoracja Krzyża
  • Komunia św.
  • Przeniesienie Najświetszego Sakramentu do Grobu Pańskiego
  • Adoracja do godz. 22:30

Za udział w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Po adoracji Krzyża aż do Wigilii Paschalnej przed Krzyżem klękamy. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Chrystusa w Jerozolimie.

Wielka Sobota

W tym dniu Kościół również nie sprawuje Eucharystii.

od godz. 7:00 – adoracja Pana Jezusa w Grobie – poświęcenie wody i błogosławieństwo pokarmów co godzinę do godz. 14:00 (z przerwą o godzinie 9:00)

Błogosławieństwo pokarmów na ul. Sidorskiej o godz. 11:00 i w Czosnówce o godz. 11:15

godz. 9:00 – Celebracja Liturgii Godzin

godz. 15:00 – nowenna do Miłosierdzia Bożego

Od godz. 15:30 do 17:30 – przerwa w adoracji ze względu na sprzątanie kościoła.

godz. 20:00: Liturgia Wigilii Paschalnej, Liturgia Światła, Litrugia Słowa, Liturgia Chrzcielna

Również wszyscy odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne w zwiazku z tym prosimy niech każdy przyniesie świecę koniecznie zabezpieczoną przed rozlaniem wosku i Liturgia Eucharystyczna.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

godz. 6:00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza św. w Dzień Zmartwychwstania Pańskiego

godz. 10:00 – Msza św. w Czosnówce

godz. 12:30 – Chrzty