Stara Kornica – promocja ŚDM rejonu Biała Podlaska

6 czerwca w Starej Kornicy odbyła się kolejna promocja Światowych Dni Młodzieży. Na zaproszenie przez Ks. Jakuba Wyrozębskiego uczącego w tamtejszej szkole, Ks. Leszek Mućka i liderzy ŚDM rejonu Biała udali się tam z najświeższymi newsami. Po wstępie i przywitaniu wszystkich przez Panią dyrektor Iwonę Zaniuk głos zabrali goście z Białej Podlaskiej, którzy opowiedzieli zebranym o idei, symbolice i lipcowym programie ŚDM. Wszyscy dostali również ulotki i kalendarzyki z harmonogramem przystanków Biała, które już 17 czerwca będą miały swój finał w Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego na ostatnim DeoProfil przygotowującym młodzież do ŚDM.

Następnie mogliśmy zobaczyć pantomimę, która pokazała wszystkim, że mimo przeciwności losu i grzechu, który popełniamy Jezus jest z nami i nie odwróci się od nas nawet jak my oddalamy się od Niego. Kolejnym punktem programu był hymn ŚDM „Błogosławieni miłosierni” z przygotowaną do niego choreografią. Na zakończenie wszyscy wyszli przed budynek szkoły, gdzie tam w promieniach słońca i na zielonej trawce wspólnie odtańczyli taniec „belgijkę”. Warto zaznaczyć, że większość osób miała z nią do czynienia pierwszy raz, ale już po kilku dźwiękach muzyki i pierwszym próbnym tańcu, każdy włączył się do zabawy, w której uwieńczeniem było wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy Starej Kornicy za zaproszenie, a już niebawem kolejne promocje Światowych Dni Młodzieży.