Triduum Paschalne w naszej parafii

TRIDUUM PASCHALNE W PARAFII CHRYSTUSA MIŁOSIERNEGO

Wielki Czwartek

• godz. 18.00 – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia Eucharystii, sakramentu kapłaństwa. Po modlitwie po komunii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza przechowania. Po liturgii obnażenie ołtarza.
  • do godz. 22.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu w miejscu przechowania.

Wielki Piątek Męki Pańskiej

W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. „rozmyślając mękę Pana Jezusa oraz adorując Krzyż. Wielki piątek jest dniem pokuty, w którym obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości i postu ścisłego.
  • godz. 7.00 – Rozpoczęcie adoracji Najświętszego sakramentu w miejscu przechowania.
  • godz. 9.00 – Celebracja Liturgii Godzin.
  • godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  • godz. 17.00 Liturgia Męki Pańskiej.
Porządek liturgii:
  1. wejście i modlitwa wstępna
  2. Liturgia słowa
  3. uroczysta modlitwa powszechna
  4. adoracja Krzyża, Komunia święta
  5. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego
  6. adoracja do godz. 22.30.
Za udział w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Po adoracji Krzyża aż do Wigilii Paschalnej przed Krzyżem przyklękamy. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Chrystusa w Jerozolimie.

Wielka Sobota

Od godz. 7.00  – adoracja Pana Jezusa w Grobie – poświęcenie wody i błogosławieństwo pokarmów co godzinę do godz. 14.00 z przerwą o godz. 9.00.  Błogosławieństwo pokarmów na ul. Sidorskiej o godz. 11.00  w Czosnówce o godz. 11.15.
  • godz. 9.00 – Celebracja Liturgii Godzin.
  • godz. 10.00 –  bł. pokarmów.
  • godz. 11.00 –  bł. pokarmów
  • godz. 12.00 –  bł. pokarmów.
  • godz. 13.00 –  bł. pokarmów
  • godz. 14.00 –  błogosławieństwo pokarmów
  • godz. 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Od godz. 15.30 do 17.30 będzie przerwa w adoracji ze względu na sprzątanie kościoła.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

godz. 20.00 w sobotę – Liturgia Wigilii Paschalnej

• Godz. 6.00 – PROCESJA REZUREKCYJNA i  MSZA ŚW.W DZIEŃ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
  • Godz. 9.00 – Msza św.
  • Godz. 10.00 – Msza św. w kaplicy w Czosnówce.
  • Godz. 11.00 – Msza św.
  • Godz. 12.30 – Msza św. podczas której będzie udzielony sakrament chrztu świętego dzieciom.
  • Godz. 17.00 – Msza św.
  • Godz. 18.00 – Nieszpory kończące TRIDUUM PASCHALNE.
Porządek liturgii:
  1. Liturgia światła
  2. Liturgia Słowa
  3. Liturgia chrzcielna podczas której będzie udzielony sakrament chrztu św. dzieciom jak również wszyscy odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne i w związku z tym prosimy niech każdy przyniesie świecę koniecznie zabezpieczoną przed rozlaniem wosku
  4. Liturgia Eucharystyczna.