Wszystkie dzieci zapraszamy do akcji “Skarbonka Miłosierdzia”

Wszystkie dzieci zapraszamy do akcji "Skarbonka Miłosierdzia"

To akcja charytatywna organizowana przez Parafialny Zespół Caritas z ramienia diecezjalnego Caritas. Skarbonki dedykowane są szczególnie do najmłodszych, aby wszczepić w młode osoby potrzebę niesienia miłości względem bliźniego. W piątek po drodze krzyżowej dla dzieci i w niedzielę po Mszy św. o 11.00 były rozdawane skarbonki, które dzieci zabrały do domów. Przez cały okres Wielkiego Postu mogą zbierać ofiary, odmawiając sobie czegoś słodkiego i w zamian za to wrzucać do skarbonki oszczędności. Zebrane przez dzieci ofiary będą przeznaczone na pomoc materialną osobom chorym i starszym z naszej parafii.

Zakończenie akcji odbędzie się w Wielką Sobotę, podczas święcenia pokarmów. Wtedy dzieci przyniosą wypełnione oszczędnościami skarbonki do kościoła i w ten sposób ofiarują swoją jałmużnę.