Za nami przedostatnie DeoProfil na drodze do ŚDM

20 maja 2016 r. – parafia Michała Archanioła – godzina 19.00: rzesza młodych ludzi zebrała się do Kościoła, aby razem z innymi przeżyć przedostatnie spotkanie DeoProfil przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Wszystkich zebranych powitał proboszcz tutejszej parafii Ks. Henryk Jakubowicz, który na wstępie poruszył temat powołania i zachęcił do uważnego uczestnictwa w dzisiejszym spotkaniu. Następnie mogliśmy usłyszeć hymn ŚDM „Błogosławieni miłosierni”, na dźwięki, którego wszyscy powstali z miejsc. W dalszym programie wysłuchaliśmy newsów ŚDM, które przedstawili liderzy rejonu Biała Podlaska. Nie zabrakło również pantomimy, którą przygotowali uczniowie z IV LO. w Białej Podlaskiej pod opieką pani Anny Skolimowskiej i którzy pokazali, że każdy z nas ma w sobie powołanie – powołanie do miłości.
Następnie zabrał głos zaproszony gość – Ks. dr Piotr Tymosiewicz, który starał się pokazać zebranym, że każdy ma jakiś cel w życiu, do którego dąży i w którym ważną rolę odgrywa Bóg. Po kolejnych pieśniach zespołu „ŚDM-band”, zobaczyliśmy kolejnych gości tym razem z Kodnia wraz z proboszczem o. Damianem OMI. Ich przedstawienie „Tajemnica Eucharystii” nie pozwoliło nawet na chwilę oderwać wzorku od aktorów, którzy pokazali i uświadomili wszystkim jak ważna i istotna w życiu człowieka jest Msza Święta i przyjęcie Pana Jezusa do swojego serca.
Nie zabrakło również łez w oczach oglądających, którzy podziękowali gościom z Kodnia owacjami na stojąco. Na zakończenie wesołym melodyjnym głosem udaliśmy się przed Świątynię, aby przy wspólnych rozmowach i dźwiękach muzyki wypić ciepłą herbatę i poczęstować się słodką bułką. Światowe Dni Młodzieży zbliżają się wielkimi krokami. Już 17 czerwca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego OSTATNIE DeoProfil, przygotowujące młodzież do ŚDM. Nie może was tam zabraknąć!